Prvenství z Malých Svatoňovic

11.02.2017 07:42

Ve středu 8.2.2017 vyrážíme na další závod zimní běžecké ligy,,O krále Jestřebích hor'' tentokrát do Malých Svatoňovic. Koná se zde již 6.závod zimní ligy.

Zázemí závodu je v restauraci Kaménka.Start a cíl závodu je na náměstí K.Čapka a čekají nás 3okruhy Svatoňovicemi. Jeden okruh je dlouhý 1650m, celkem  tedy délka závodu měří 4950m. Startovné jako v celé zimní lize lidových 20kč! Odstartováno je v 16:55. Před závodem jsme si proběhli závodní okruh, ať v závodě zbytečně nebloudíme a hlavně ať víme, co nás čeká na trati.

Z mého pohledu celkem těžký závod. Sice jen necelých 5km, ale docela mrazivé počasí. Většina trati pokrytá ledem a jeden nebezpečný seběh na přemrzlém sněhu, tam to bylo opravdu chvilkama o zlomení nohy . A také jeden asi 300m pruďák, který byl opravdu nepříjemný.

Výsledky muži 19-39let: Vítězem se stal Pavel Kocourek z týmu Rodov v čase 18:32, pro 2.místo si doběhl jeho největší soupeř v boji o celkové prvenství v zimní lize Robert Hurdálek z Trutnova v čase 18:56 a na 3.místě doběhl Petr Adámek z Ak Lvk v čase 19:12.

Výsledky muži 40-49let: Vítězem se stal František Vagenknecht z Aster team Jičín v čase 18:22, 2.místo obsadil Marek Kincl z Upice v čase 19:14 a pro 3.místo si doběhl Jiří Doucha z Pardubic v čase 20:32. V této kategorii běželo 14závodníků.

Počasí: Zataženo nízkou oblačností, sníh,  -6°C.