Zimní liga

16.01.2017 12:35

Ve středu 11.1.2017 vyrážím  na další závod zimní běžecké ligy do Rtyně v Podkrkonoší. Čekají nás zde Rtynské okruhy sídlištěm. Původně se mělo běžet šest okruhů(6km), ale z důvodu opravdu mrazivého počasí pořadatele zkrátili závod na čtyři okruhy(4km). Start závodu je v 16:30,  povrch trati asfalt. Bohužel na více jak polovině trati nás čeká rozbředlý sníh na kterém se opravdu moc dobře neběží. Závod začíná tradičně dětskýma kategoriema a tak start našeho hlavního závodu je až zhruba v 17:10. Do té doby jsme docela slušně vymrzli. Ještě, že zázemí závodu bylo v místní základní škole, kde bylo tepličko a po závodě zahřál teplý čajík.

Závod byl z mého pohledu velice rychlý a běželo se opravdu velké tempo. Navíc byl docela slušný mráz .. Sice bych si před závodem přál těch 6km, ale v průběhu závodu kvůli opravdu mrazivému počasí jsem byl se zkrácením závodu docela spokojen.

Vítězem závodu se stal František Vagenknecht z Aster team Jičín v čase 13:57. Na 2.místě doběhl Pavel Kocourek z Rodov team v čase 14:20 a 3.místo bral Robert Hurdálek z Loko Trutnov v čase 14:36.  Závodu se zůčastilo 48běžců!

Získal jsem  10 bodů za vítězství,a po třech závodech mám tedy plný počet 30 bodíků.

Další závod zimní ligy nás čeká opět ve středu 25.1.2017 v Havlovicích.

Počasí: Zataženo, sníh, -9°C.